Пошта довіри

Твоє життя формується твоїми думками!
М. Ауреліус

понедельник, 14 марта 2016 г.

Невеличкі секрети арт-терапевта

ЩО РОБИТИ ЯКЩО...

1. Втомився - малюй квіти 
2. Злий - малюй лінії
3. Болить - ліпи
4. Нудно - заповни листок паперу різними кольорами
5. Сумно - малюй веселку 
6. Страшно - батоги макраме або роби аплікації з тканин 
7. Відчуваєш тривогу - зроби ляльку-мотанку
8. При обуренні - рвіть папір на дрібні шматочки
9. Відчуваєш занепокоєння - склади орігамі
10. Хочеш розслабитися - малюй візерунки
11. Важливо згадати - малюй лабіринти 
12. Відчуваєш незадоволення - зроби копію картини 
13. Відчуваєш відчай - малюй дороги 
15. Треба швидко відновити сили - малюй пейзажі 
16. Хочеш зрозуміти свої почуття - малюй автопортрет 
17. Важливо запам'ятати стан - малюй кольорові плями 
18. Якщо треба систематизувати думки - малюй квадрати 
19. Хочеш розібратися в своїх бажаннях - зроби колаж 
20. Важливо сконцентруватися на думках - малюй крапками
21. Для пошуку оптимального виходу із ситуації - малюй хвилі і кола
22. Відчуваєш що «застряг» і треба рухатися далі - малюй спіралі

23. Хочеш сконцентруватися на меті - малюй сітки і мішені!

Скарбничка позитивної енергії

Скарбничка позитивної енергії

Скарбничка позитивної енергії – методика ведення щоденникових записів, розвиваюча позитивний погляд на світ, доброзичливість до людей, що сприяє самоэфективності та підвищення впевненості в собі. Корисна для людей, у яких бувають спади впевненості в собі, хто впадає в негатив.
Скарбничка позитивної енергії – це кілька тематичних щоденників (зошитів) під різні завдання.
*    ЗОШИТ УСПІХІВ. Тут ви записуєте ваші удачі (у чому вам сьогодні пощастило) і успіхи (те, чого ви досягли, що у вас вийшло).
*    ЩОДЕННИК ДОСТОЇНСТВ. Почніть щодня писати десять своїх нових переваг і умінь. Перші дні буде складно, потім ще складніше, а через кілька днів відбудеться... напевно, це можна назвати «просвітління»: ви зрозумієте, що можете розповідати про це просто без перерви.
*    САД МРІЇ. У цей зошит ви можете записувати свої найсміливіші мрії та енергійні бажання. Вчіться мріяти, вчіться бажати! Сад мрії допоможе тим, у кого зникла енергія життя.
*    ЩОДЕННИК ПОДЯКИ потрібен тим, хто хоче розвинути в собі доброзичливість до людей, зняти непотрібну озлобленість, роздратування, зміцнювати позитивний погляд на оточуючих і життя в цілому. У цей щоденник ви записуєте свої подяки людям і життю. Подяку людям: хто вам сьогодні допоміг, кому за що ви сьогодні вдячні. Подяку життю: записуєте свої удачі, дякуєте своїм помилкам за ті уроки, які вони вам дали. Подяку собі: за те, що ви все це зробили і організували.
*    ЛОЦМАН УСПІХУ цей зошит спрямовує вас на успішні справи. У ньому ви записуєте свої проекти, проблеми переводите в завдання, помилки переосмислюєте як уроки і новий досвід, фіксуєте плани, робите аналіз та висновки, підбивайте підсумки.

У вашій скарбничці позитивної енергії можуть бути не тільки записи в зошиті. Це може бути і Сонячний фотожурнал, і Мелодії щастя, і Запах чарівності. Будьте творчими!

Щоденник достоїнств


Психологи неодноразово стикаються з тим, що велика кількість людей звертають свою увагу в першу чергу на свої недоліки: не просто їх шукають, а вишукують, запам'ятовують, збирають, колекціонують...                     Це неправильно. Якщо ви хочете рухатися вперед, починайте колекціонувати свої сильні сторони, вивчайте свої переваги. Почніть щодня писати десять своїх нових переваг і умінь. Перші дні буде складно, потім ще складніше, а через кілька днів відбудеться... напевно, це можна назвати «просвітлення»: ви зрозумієте, що можете розповідати про це просто без перерви.
Переваги необхідно писати кожного дня по 10 нових переваг.
Щоденник достоїнств вам буде нагадувати, як ви прекрасні. Куди не глянь, ви гарні там і тут, ви майстерні і в тому, і в цьому... Звичайно не обовязково, нічого про це розповідати тим, хто не цікавиться, але ви це про себе самі повинні знати. Навіщо? Щоб при зустрічі з непростим завданням не сумно зітхати: «А що я можу?», а швидко згадати про свої сильні сторони і можливості. Немає проблем, є творчі завдання у тих, хто озброєний арсеналом: арсеналом умінь. Множте цей арсенал за життя і тримайте його напоготові в своїй пам'яті.



Позитивне мислення – щасливе життя!


Позитивне мислення – це могутня сила, яка відіграє важливу роль у формуванні життя.
Сенс такого мислення полягає у психологічному прийомі, при якому в голові формуються думки, слова та образи, що сприяють внутрішнього розвитку й успіху. Всім, що відбувається на підсвідомому рівні, можна усвідомлено керувати. Це мислення, спрямоване на досягнення позитивного результату.        
   Для того щоб сила думки «працювала на вас», потрібно розвивати позитивне ставлення до життя. Чекайте тільки успішні підсумки у всіх своїх починаннях. У вас повинен переважати внутрішній психологічний настрій на успіх. Ось лише кілька порад, які допоможуть розвинути силу позитивного мислення:
Ø Завжди використовуйте тільки позитивні слова і в думках, і під час розмови. Такі, як «я можу», «я здатний», «це можливо», «я зможу це зробити».
Ø Пропускайте у свою підсвідомість тільки відчуття сили, щастя та успіху.
Ø Ігноруйте негативні думки, замінюючи їх оптимістичними.
Ø Перш, ніж почати будь-яку справу, чітко візуалізуйте у своїй свідомості її успішний результат.
Ø Щоденно читайте щось натхненне та життєствердне.
Ø Більше посміхайтеся, це допоможе мислити позитивно.
Ø Дивіться фільми, які допомагають відчувати себе щасливим.
Ø Скоротіть час перегляду новин і читання газет.
Ø Асоціюйте себе з людьми, які мислять позитивно.
Ø Завжди сидіть і ходіть з прямою спиною (це зміцнить впевненість у собі і наповнить внутрішньою силою).
Ø Більше гуляйте і займайтеся будь-якою фізичною активністю (це допоможе виробити позитивне ставлення)

Керуючись запропонованими порадами, ви привчите свій розум думати позитивно і ігнорувати будь-який негатив.                                                Продовжуйте тренувати мозок на формування позитивного мислення. Це може зайняти деякий час, але в результаті у вас виробиться звичка мислити позитивно.
ВСЕ В НАШИХ РУКАХ!!!
Вплив позитивного мислення на наше життя реальність. Лише від самої людини залежить, наскільки вона  – господар власного життя.
Як? Дійсно, як зробити позитивне мислення звичкою? Ось деякі методики, ефективність яких перевірена на практиці. 
1. «Як думає лідер». Кожного разу при зіткненні з проблемою необхідно поглянути на неї не із звичайної позиції, а з «лідерської». Поставте собі питання: «А як думає лідер?» Навчайтеся мислити як лідер. Це основна відмітна якість. Лідер завжди мислить позитивно.
2. Висловлюйтеся завжди позитивно.
3. «Судіть про людей добре». У правилах для співробітників однієї процвітаючої компанії записано: «У будь-якій ситуації судіть про людей добре». Спираючись на хороше, що є в людині, ми створюємо умови для довготривалої співпраці з нею. Ми заряджаємо її позитивною енергією. 
4. «Три чарівні питання». Вони допоможуть вам, здавалося б, в безнадійних ситуаціях. Запишіть їх прямо зараз в свій записник. 
1.                Що в тому, що сталося є хорошого? 
2.                Чому я можу навчитися? 
3.                Як я можу виправити ситуацію і отримати при цьому задоволення?
         У одному з фільмів герой, якого грає Сильвестр Сталлоне, зустрічається з сином, якого виховували інші люди. Перші слова, які батько чує від сина: «Я ненавиджу вас». Відповіддю була фраза: «Ненавидь. Повинні ж ми з чогось починати». 
Знайти щось хороше, те, що вас об'єднує, трохи складніше, ніж погане. Проте результати вас надихнуть. Запишіть «три чарівні питання». Вони вам згодяться.
5. Зберігайте обличчя. У японців є висловлення «зберегти обличчя». Воно означає, що в будь-яких ситуаціях недопустимо принижувати людину або показувати, що ви не володієте собою. Залишайте людям можливість відноситися до вас добре.
6. «Список достоїнств». Одна з найефективніших методик. У свій записник запишіть 10 причин, чому ви можете собою пишатись. Туди можна додавати різні ситуації, в яких ви були «на висоті». Цей список вам згодиться, коли вам не вистачатиме упевненості в собі або буде потрібна підтримка. Його дуже корисно читати перед відповідальною зустріччю або просто коли вам сумно.
7. «Останні десять хвилин». Незвичайно легкий, цікавий і, головне, приємний підхід. Краще його освоювати на ніч, вже лежачи в ліжку.  Уявіть, що ви відправилися в кіно. Ви зайшли в зал і попали на останні кадри попереднього сеансу. Потім ви дивитеся всю картину спочатку. Вам вже відомий кінець. Ви дивитеся спокійно, не напружуючись. Адже ви ж знаєте, чим все закінчиться.  А тепер ви дивитеся кіно про своє майбутнє життя. Поглянете спочатку на себе, коли ви вже досягли успіху, уявіть собі ідеальне закінчення свого життя. Потім почніть перегляд з теперішнього часу. Що ви робите, чим займаєтеся? Які ваші кроки до успіху? Хто з вами поруч?  Приготуйте ручку і папір, щоб записати цікаві ідеї. Ваша підсвідомість допоможе вам. 
ДІЙТЕ!


КОЛИ НЕ ПОДОБАЄТЬСЯ СВОЯ ЗОВНІШНІСТЬ..?


Стати сильнішим і красивим можна. Подивись уважно на себе і оточуючий світ. Кожного дня ти бачиш себе в дзеркалі. Щось тобі подобається в своєму відображенні, а щось хотілось би змінити.
Тобі може бути незручно від своєї зовнішності, але, повір, оточуючі звертають на це набагато менше уваги, аніж ти думаєш. Зовнішність, проблема ваги, швидкий або повільний ріст все це може стати серйозними випробуваннями в юнацькі роки. Але з часом більшість із цих проблем зникне. А деякі залишаються. І багатьом доведеться змиритись з тим, що хтось може бути кращим. В твоїх силах вміти залишатися завжди самим собою і показати себе виграшно. Тому важливо в розумній мірі цікавитись своєю зовнішністю. Те що може не подобатись тобі, може подобатись іншим і викликати у них захоплення, а навіть і заздрість.
ü Нічого не заважає твоєму волоссю, обличчю, рукам і нігтям бути завжди чистими. Білі зуби, здорові, рожеві ясна зроблять твою посмішку більш привабливою. Правильне харчування і фізичні вправи допоможуть тобі слідкувати за вагою.
ü Крім того завжди можна підібрати фасон одягу і стильну зачіску, які зможуть підкреслити переваги твоєї зовнішності і приховати недоліки. Додай зусилля й фантазію і твоя зовнішність зможе вигідно змінитися.
ü Не забувай про те, що кіно і телепередачі, красиві жінки і «накачані чоловіки» - все це реклама. Саме вони - виробники і рекламодавці, що отримують великі прибутки втискають нас в певні рамки «краси». Їм вигідно, щоб ми купували дорогу косметику для тіла і сиділи на «модних» дієтах. Перед тим як вийти на подіум чи з'явитись на обкладинці журналу над фотомоделлю чи моделлю працює ціла група візажистів, стилістів і косметологів. Далеко не всі виглядають як супермоделі.
ü  Пам'ятай! Нікому не дозволяй втиснути себе в чиїсь рамки. Будь по своєму красивим!
ü Стань перед дзеркалом зараз і заглянь собі в очі. Чи симпатичні вони? Що ти в них побачив?
ü Веселі смішинки, чи смуток, чи ще щось, що не можна передати словами?

Крім того, подумай більшість твоїх друзів мають прекрасні якості і ти навіть не думаєш про те, як вони виглядають. І ти також маєш чесноти, які здатні затьмарити будь-які фізичні недоліки і реальні, і надумані.

Кодекс поведінки в конфлікті

КОДЕКС ПОВЕДІНКИ В КОНФЛІКТІ
ü Дай партнеру «випустити пару». Доки він роздратований, вам не домовитись. Під час його «вибуху» поводься спокійно, впевнено, але не зверхньо.
ü Вимагай від партнера спокійно обґрунтувати свої претензії. При цьому скажи, що будеш звертати увагу тільки на факти. Людям властиво плутати факти й емоції. Тому частіше запитуй: «Це факти  чи ваша думка?».Емоції відкидай.
ü Збивай агресію неочікуваними засобами. Наприклад, спитай поради, згадай минуле, скажи комплімент...(переключи свідомість на щось інше).
ü Не давай негативних оцінок, а говори про свої почуття. Не кажи: «Ви мене обманюєте», –  скажи: «Я відчуваю себе обманутим».
ü Попроси сформулювати бажаний кінцевий результат. Проблема – це те, що потребує розв’язання. Ставлення  до людини – це фон, на якому її треба розв’язати. Визнач разом з партнером проблему і зосередься на ній.
ü Запропонуй партнеру висловити свої думки щодо проблемного питання і свої варіанти розв’язання. Не шукай винних, а шукай вихід із ситуації. Не зупиняйся на першому ж варіанті, створи спектр, а потім обирайте кращий. Шукайте варіанти, які влаштовують обидві сторони. Ви обидва повинні стати переможцями.
ü У будь-якому випадку дай партнеру можливість «зберегти своє обличчя». Не дозволяй собі відповідати на агресію агресією. Не чіпай особистість партнера.
ü Відображуй, як луна, зміст висловлювань партнера. Частіше запитуй: «Я правильно зрозумів, що...?», «Ти хотів сказати...?» Ця тактика не тільки унеможливлює непорозуміння, вона демонструє повагу до людини, що зменшує агресію.
ü Тримайся «на лезі ножа», в позиції «на рівних». Тримайся в позиції  спокійної впевненості, вона втримує партнера від агресії, допомагає обом не «втратити обличчя».
ü Не бійсь вибачитись, якщо відчуваєш, що винен. По-перше, це обеззброює  партнера, по-друге, викликає повагу.
ü Обговори взаємостосунки в майбутньому.
ü Незалежно від результату розв’язання конфліктної ситуації, намагайся не руйнувати взаємостосунки. Вислови свою повагу і добрі наміри, шкодування з приводу виникнення конфліктної ситуації. І якщо ти збережеш стосунки і не даси співрозмовнику «втратити обличчя», не треба буде шукати нового партнера.



10 нескладних трюків, які можуть значно поліпшити вашу пам'ять

10 нескладних трюків, які можуть значно поліпшити вашу пам'ять
Чи думали ви коли-небудь про щось і майже відразу забували свою думку, але вирішували, що вона просто повернеться до вас пізніше? Правда полягає в тому, що той конкретний спогад може зберегтися у вас в пам'яті, а може і ні. Якщо те, про що ви думали, не пішло дальше вашої робочої пам'яті або пам'яті тимчасового зберігання, то цього спогаду фактично більше немає. З іншого боку якщо спогад відкладається у вашій довгостроковій або постійній пам'яті, то він залишається там назавжди.
Якщо вам цікаво, чому ми не можемо згадати щось, коли нам це потрібно, то знайте, що причина полягає в тому, що спогад насправді є, але нам не вистачає знань про те, як його викликати.
Це відбувається, тому що кожний раз, коли ви запам'ятовуєте щось, ваш мозок створює сигнали пошуку на основі супутніх  подій. Це означає, що сигнали, можливо, не мають ніякого зв'язку з самим спогадом. Хоча це звучить досить незручно, є кілька стратегій за допомогою яких можна тренувати свій мозок для швидкого доступу до будь-якої інформації яка вам потрібна.
1. ПОВТОРЕННЯ З ЗАТРИМКОЮ
Ця стратегія задіє вашу робочу пам'ять, ту частину вашого мозку, яку ви використовуєте, щоб, наприклад, складати числа в голові. Вчені досліджували те, наскільки довго щось залишатиметься у вашій робочій пам'яті, перш ніж почне зникати і виявили, що спогад зникає приблизно через 18 секунд.
Деякі учасники дослідження могли згадати до 10 відсотків інформації через 18 секунд, але це не особливо допоможе, якщо вам потрібно запам'ятати номер телефону. У цьому випадку трюк простий, але дуже ефективний.
Якщо ви намагаєтеся запам'ятати адресу або щось подібне до того, як зможете його записати, то замість того, щоб повторювати знову і знову, просто повторюйте його кожні 15 секунд або близько того протягом декількох хвилин, щоб уникнути втрати частини інформації (починайте повторювати раніше ніж через 18 секунд, тому що більша частина інформації до того часу зникне).
2. СИСТЕМА АСОЦІАЦІЙ
Система асоціацій людського тіла є одним з найбільш дивних методів виклику пам'яті, але вона добре працює для багатьох людей і дослідники підтвердили, що вона є ефективним способом збереження і виклику важливої інформації.
Ідея полягає в тому, що ви представляєте частини людського тіла, і використовуєте їх як кілочки для зберігання інформації. Ці кілочки містять якусь перебільшену картину у вашому розумі, яка відноситься до факту, який ви намагаєтеся згадати. Один з найбільш поширених прикладів полягає у використанні системи для запам'ятовування всіх частин людського ока.
Якщо ви хочете запам'ятати зіницю, ви повинні використовувати лоб для асоціації і представляти, перебільшену картину учня (англійською мовою слово «pupil» має два значення «учень» і «зіниця»), або повісити картину кукурудзи в качанах на ваш уявний ніс для подання рогівки (англійською мовою слово «corn» (кукурудза) співзвучно слову «cornea» (рогівка)). Цей простий метод асоціацій є відмінним способом запам'ятовувати невеликі пов'язані групи інформації.
3. ФОКУСУВАННЯ
Хоча цей спосіб може здатися елементарним, багато студентів зазвичай слухають музику або дивляться телевізор під час занять, і не думають, що це насправді негативно впливає на їх здатність щось завчити. Тим не менше, дослідники вивчили цю поведінку і виявили, що вона істотно погіршує здатність запам'ятовування інформації.
Давно відомо, що суміщення декількох важливих занять неможливо. Незважаючи на те, що ваш мозок виконує деякі завдання (наприклад, дихання), під час того як ви робите інші речі, в більшості випадків це не свідомі процеси. Насправді ви не можете одночасно дивитися телевізор і заучувати щось, тому що ваш мозок буде метатися між двома формами сенсорної інформації.
Один з дослідників описав пам'ять людей які займаються декількома справами одночасно як «недбалу» і додав, що «вони дивляться туди, куди не повинні». Висновок полягає в тому, що необхідно прибирати стороннє сенсорне джерело інформації для ефективного запам'ятовування тієї інформації, яку вам необхідно вивчити.
4. ЗВ'ЯЗУВАННЯ
Ще одним корисним методом є зв'язування декількох пунктів у списку. Це особливо корисно, якщо ви намагаєтеся згадати речі, які абсолютно не пов'язані одне з одним, такі як список покупок.
Однією з найпопулярніших форм цьому зв'язку є метод оповідання, де ви створюєте історію, яка включає в себе необхідні вам предмети, яка допоможе вам їх краще запам'ятати.
Наприклад, у вас в списку покупок значиться варення, миючий засіб, цукрова глазур, і морозиво. Ви можете створити історію, щоб запам'ятати їх, таку як: Ден Миючий засіб прогулювався по парку, коли він вдарив ногу об камінь, і потім зустрів свою подругу Емму Цукрову Глазур і вони їли морозиво з варенням на лавці. Дослідники виявили, що такий метод дуже ефективний.
Однак, у нього є один недолік. Через те, що це зв'язаний список, ви не зможете дістатися до останнього пункту без того, щоб пройтися через всю історію. Проте, якщо список, який вам потрібно запам'ятати досить короткий, то він не принесе вам багато незручностей. Крім того, можна використовувати кілька оповідань для запам'ятовування різних частин вашого списку.
5. КЛЮЧОВІ СЛОВА
Метод ключових слів це дуже корисний трюк, особливо для запам'ятовування слів іноземною мовою. Цей метод був протестований у навчанні та виявився досить ефективним. Для використання цього методу, візьміть звук, який ви вже знаєте з нового слова і використовуйте його як ключове слово, щоб візуально зв'язати з ним нове слово, яке ви вивчаєте.
Чудовим прикладом буде запам'ятовування англійського слова «intoxicate» яке вимовляється як «ін ток сі кейт», з цього набору ми вибираємо знайоме нам слово «ток» і пов'язуємо ціле слово з ним. Ідея полягає в тому, щоб те слово, яке вам потрібно запам'ятати, ви могли зв'язати зі знайомим вам словом, що міститься в іноземному слові. У цьому випадку слово, яке ви намагаєтеся запам'ятати, означає «отруювати», тобто непрямим чином заподіювати біль, це почуття легко зв'язати з ефектом, одержуваним від удару струмом.
6. МЕТОД ГЕОМЕТРИЧНИХ МІСЦЬ
У методу геометричних місць є більше однієї назви або форми: його ще називають методом Подорожі та Методом Римської Кімнати і, швидше за все, він був уперше винайдений римлянами. Тим не менш, всі форми цього мнемонічного пристрою працюють за тим же загальним принципом.
Полягає метод в тому, що ви подумки проходите через який-небудь простір - це може бути ваш будинок або інший маршрут, який ви добре знаєте, і запам'ятовуєте речі у міру того як йдете, використовуючи різні кімнати або орієнтири в якості сигналів для виклику спогадів. Тоді, коли вам потрібно викликати спогад, ви знову йдете через область у вашому розумі і отримуєте необхідну інформацію.
Це один з найстаріших методів запам'ятовування і наука нещодавно підтвердила, що він дійсно надзвичайно ефективний як для молодих, так і для літніх людей.
7. РОЗБИВКА НА ШМАТКИ
Вичерпні дослідження показали, що кількість елементів, які можна тримати в робочій пам'яті в будь-який момент часу варіюються від п'яти до дев'яти (в середньому сім). Спочатку може здатися, що в цьому немає ніякого сенсу, адже в номерах телефонів буває по 10 цифр, і ми можемо тримати їх у нашій робочої пам'яті пристойний проміжок часу.
Однак причина, по якій ми можемо запам'ятовувати телефонні номери, полягає в тому, що вони діляться на шматки інформації. Таким чином, 10-значний номер телефону насправді складається з трьох або чотирьох частин інформації, яку ми тримаємо в робочій пам'яті в будь-який момент часу. Однак це може бути використано набагато більш вражаюче.
Шахові гросмейстери вже давно розважають людей, одночасно граючи в кілька ігор, інколи з зав'язаними очима, і все одно здобувають перемогу. Дослідники вважають, що ці експерти неусвідомлено запам'ятали великі набори ходів і можливостей у вигляді психічних моделей, які вони можуть легко отримати за допомогою мінімальних сигналів, що полегшує їм вчинення психічних подвигів, які здаються відверто неможливими.
8. ОБСТАНОВКА
Коли будучи дитиною, ви забували або втрачали щось, ваша мати, ймовірно, говорила вам повернутися в те місце, де ви пам'ятали, що тримали цю річ в руках. Виявляється, згідно з науковими дослідженнями наші матері були праві. Це явище називається контекстно-залежна пам'ять. Через те, що ваші сигнали для виклику спогаду будуються на основі сенсорної інформації, яку ви відчуваєте в цей час, чим краще ви зможете відновити точний набір сигналів, тим більше у вас шансів отримати повний спогад.
Деякі вчені, налаштовані скептично до цієї теорії, насправді підтвердили її, провівши власний тест, встановивши, що учасники дослідження, які дізналися щось під водою, згадували більш точно цю інформацію, перебуваючи під водою, а не на суші. Більше того, деякі дослідження показують, що ця пам'ять, залежна від обставин, може залежати також від вашого психічного стану.
Вони вважають, що якщо людина щось запам'ятовує в стані алкогольного сп'яніння, то йому буде набагато легше згадати цю інформацію, будучи в такому ж стані. Ефективним способом застосування цього методу буде відтворення умов проведення іспиту, до якого ви готуєтеся.
9. МУЗИКА
Одними з найбільш важких речей для запам'ятовування є довгі рядки тексту, але не переживайте - дослідження показало, що накладення тексту на музику є ефективним способом поліпшення запам'ятовування.
Багато хто з нас, напевно, знайомі з подібним вивченням алфавіту у вигляді пісні, але є набагато більш складний і просунутий спосіб використовувати цю техніку. Однією з найважчих речей для будь-якого учня старшої школи є запам'ятовування періодичної таблиці елементів.
На щастя, періодична таблиця була накладена на пісню ще в 1950-ті роки вчителем математики на ім'я Том Лерер (Tom Lehrer). Періодична таблиця була накладена на мелодію Гілберта і Саллівана і зараз вона все частіше використовується в класах для того, щоб допомогти школярам вивчити елементи.
Однак це лише один приклад використання музики для запам'ятовування, і ви зможете легко використовувати цю техніку, щоб запам'ятати все, що потрібно. Просто візьміть текст, який вам потрібно запам'ятати і накладіть його на пісню, яка вам добре знайома.
10. ЗАПАХ
Дослідники вважають, що запах є найбільш потужним пристроєм для виклику пам'яті з усіх можливих, особливо якщо необхідно викопати глибоко приховані спогади. Причиною цього є те, що в той час як для більшості чуттів потрібно пройти через інші частини мозку до того як вони досягнуть пам'яті, ніс може обійти це і проникнути безпосередньо в центр пам'яті, що робить його надзвичайно корисним для виклику спогадів.
Простим, але ефективним способом використання цього методу є підготовка до тесту. Ви можете використовувати бальзам для губ з сильним ароматом під час навчання, а потім принести цей же бальзам для губ на іспит. Користуючись цими техніками, ви можете перетворити свій мозок в добре організовану базу даних.


Ефективно плануємо час

Ефективно плануємо час
Час - двояке поняття. З одного боку, ми маємо його у достатку, і ще багато в запасі. З іншого боку, кожна витрачена нами секунда - пройшла, і пройшла безповоротно. І головне питання - як ми витратили її.
Аналіз того, що ви хочете зробити і що ви дійсно робите, допомагає оцінити, наскільки ефективно ви використовуєте свій час.
Більшість систем управління часу зосереджується саме на раціональному розподілі часу, мало приділяючи уваги власне завданням і цілям. Але не всі. Наприклад, матриця Ейзенхауера допомагає сформулювати і ідентифікувати задачі, розподіляючи їх за ступенем важливості.
МАТРИЦЯ ЕЙЗЕНХАУЕРА – досить відомий та ефективний метод короткострокового планування. Значення планування важко переоцінити. Будь-яка людина, що прагне досягнути успіху, повинна вміти правильно планувати свої справи. Це допоможе значно підвищити продуктивність праці. І саме для ефективного планування часто використовують матрицю Ейзенхауера.
Дану матрицю придумав Дуайт Девід Ейзенхауер – американський державний і військовий діяч, 34 президент США. Відчуваючи брак часу на виконання справ, посадовець весь час працював над вдосконалення свого робочого графіку та плануванням роботи.
Ідея матриці Ейзенхауера полягає у розстановці пріоритетів по ступені важливості та терміновості. Тому потрібно навчитися відрізняти важливі справи від термінових і відкидати справи, які не приносять жодної користі.
Матриця Ейзенхауера складається із 4-х квадратів, які мають різний пріоритет. Кожну заплановану справу у залежності від важливості та терміновості потрібно записати у відповідний квадрат.
КВАДРАТ 1: ТЕРМІНОВІ І НЕВАЖЛИВІ СПРАВИ.
Такі справи рідко приближають нас до поставленої цілі. Здебільшого вони відволікають нас від робочого процесу та не дають зосередитися на справді важливих речах. Через свою терміновість такі справи можуть на перший погляд видатися важливими. Саме тому важливо не помилитися та не віднести їх до квадрату 2. Наприклад, до цієї категорії належать справи, які не відносяться до ваших безпосередніх обов’язків, але ви змушені їх виконувати по просьбі начальника. Таке завдання хоч повинно бути виконане швидко, але до квадрату 2 його не можна віднести, бо воно ні на крок не наближає вас до цілі.
Приклади термінових і неважливих справ:

  •  Громадська діяльність
  •  Збори, наради, мітинги
  • Справи, які не стосуються ваших посадових обов’язків.
КВАДРАТ 2: ТЕРМІНОВІ І ВАЖЛИВІ СПРАВИ
В ідеальному варіанті даний квадрат повинен бути пустим. Виконання важливих справ у спішці може відобразитися на якості роботи. Найчастіше важливі справи стають терміновими через нашу лінь та безвідповідальність. Тому, щоб уникнути появи важливих і термінових справ, намагайтеся вчасно виконувати справи із інших квадратів. Як відомо, проблеми легше попередити, ніж вирішувати.
Приклади термінових і важливих справ:
*       Невідкладні завдання
*       Проект, в якого наближаються термін здачі
*       Вирішення проблем зі здоров’ям.
КВАДРАТ 3: НЕТЕРМІНОВІ І НЕВАЖЛИВІ СПРАВИ
Найчастіше виконання таких справ не приносить жодної практичної користі. Тому багато книжок по тайм менеджменту рекомендують взагалі не виконувати їх. Але більшість таких справ легкі та приємні у виконанні. Через це від них важко відмовитися. У такому випадку потрібно приступати до завдань із цієї групи в останню чергу та планувати на їх виконання обмежену кількість часу.
Приклади нетермінових і неважливих справ:

  • *       Неважливі розмови по телефону
  • *       Перегляд телебачення
  • *       Комп’ютерні ігри
  • *       Перегляд розважальних порталів, спілкування у соціальних мережах
КВАДРАТ 4: НЕТЕРМІНОВІ І ВАЖЛИВІ СПРАВИ
Зверніть увагу на цю групу справ: саме вони можуть принести найбільшу користь у майбутньому. Люди, які виділяють достатньо часу на виконання завдань із даного квадрату, найчастіше досягають успіху. Крім того, у цих справах ви можете якнайкраще показати всі свої здібності: відсутність обмежень по часу дозволяє вибирати найкращі шляхи розв’язання задач. Варто бути обережним, оскільки, якщо вчасно не виконати завдання із цього квадрату, вони стають терміновими і переходять у квадрат 2.
Перегляд нетермінових і важливих справ:

  • *       Планування нових та аналіз старих проектів
  • *       Вивчення іноземних мов
  • *       Відвідування спортзалу
ВИЗНАЧИВШИ ЦЕ, МОЖНА ЗАЙНЯТИСЯ ПОЛІПШЕННЯМ УПРАВЛІННЯ ЧАСОМ:
Ø  Зробіть тільки раз. Ми схильні забивати наш мозок тими завданнями, які не були зроблені, могли б бути зроблені або які нам хотілося або треба б зробити. Відкиньте це. Або зробіть, або забудьте - інакше це безглузда витрата часу.
Ø  Підійдіть розумно. Всі ваші починання незліченну кількість разів хтось починав робити до вас. Інформація завдяки Інтернету стала як ніколи доступною - навіщо тоді йти методом проб і помилок? Не треба винаходити велосипед, шукайте більш розумні шляхи.
Ø  Автоматизуйте. Існує величезна кількість комп'ютерних програм, які суттєво полегшують наше життя. Але поряд з ними створено багато програм автоматизації, алгоритмів, планувальників і матриць для нашого звичайного життя.
Ø  Залучайте третіх осіб. Не варто звалювати на себе весь вантаж. Той, хто сказав: «Якщо хочеш, щоб все було зроблено добре, роби все сам», мабуть, мав у своєму розпорядженні безодню вільного часу. Є люди, які можуть і хочуть допомагати вам, так чому не скористатися їхньою допомогою?
Ø  Продуктивність часу: Продуктивність сама собою випливає з ефективності. Найголовніше - усвідомити, що вам потрібно. Визначившись з тим, чого ви хочете домогтися, ви зможете спланувати це легко і швидко.